Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Veidotāji

Pasūtītājs

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) ir Kultūras ministrijas padotības iestāde. Centrs īsteno vērienīgus valsts mēroga digitalizācijas projektus ar mērķi nodrošināt uzkrātā kultūras mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm un, izmantojot informācijas tehnoloģiju risinājumus, padarīt to iedzīvotājiem pieejamu digitālā veidā. Projektu galvenais mērķis ir informācijas tehnoloģiju ieviešana arhīvos, bibliotēkās, muzejos, kultūrizglītības iestādēs, kā arī jaunu e-pakalpojumu radīšana kultūras jomā.

 

Izstrādātājs

Sabiedrība "Tilde" ir viens no Eiropas vadošajiem valodas tehnoloģiju uzņēmumiem. "Tilde" aktīvi sadarbojas ar Eiropas un Latvijas pētniecības centriem, radot pasaules līmeņa inovācijas. Lai nodrošinātu valodu dzīvotspēju digitālajā laikmetā, uzņēmums izstrādā mašīntulkošanas sistēmas, tiešsaistes terminoloģijas pakalpojumus, mobilās tulkošanas lietotnes un pareizrakstības rīkus.

 

Sadarbības partneri

 

Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija

Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija ir Latvijas Zinātņu akadēmijas institūcija bez juridiskās personas tiesībām. Tā veic vienotas un ar Eiropas Savienības valstīs spēkā esošiem starptautiskiem standartiem harmonizētas nozaru terminoloģijas sistēmas zinātnisko izstrādi valsts valodā, nosaka terminu lietošanu speciālajā mācību literatūrā un tehniskajā un lietvedības dokumentācijā, kā arī apstiprina jaunus terminus un to definīcijas.

 

Valsts valodas centrs

Valsts valodas centrs (VVC) ir 1992. gadā dibināta tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Kopš 1993. gada Valsts valodas centrs, īstenojot valsts politiku, kā arī uzraugot un kontrolējot normatīvo aktu ievērošanu valsts valodas jautājumos, nodrošina latviešu valodas saglabāšanu, aizsardzību un attīstību.

 

Latviešu valodas aģentūra

Latviešu valodas aģentūra (LVA) ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Latviešu valodas aģentūra ir izveidota 2009. gada 1. jūlijā, reorganizējot Valsts valodas aģentūru un Latviešu valodas apguves valsts aģentūru. Aģentūras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību.

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē