Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Sīkdatnes

Par sīkdatņu izmantošanu

Izmantojot terminoloģijas portālu, jūs piekrītat, ka terminoloģijas portāla tīmekļa vietnē ievietotās veiktspējas/analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas ar mērķi uzlabot Terminoloģijas portāla kvalitāti, pildot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. pantā nostiprinātos valsts pārvaldes principus, ka valsts pārvalde jāorganizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai (10. panta astotā daļa), kā arī pildot valsts pārvaldes pienākumu uzlabot sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti, vienkāršojot un uzlabojot procedūras privātpersonas labā (10. panta sestā daļa).

 

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz jūsu datora atmiņu tīmekļa vietnes apmeklēšanas laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes tīmekļa vietni vai uz citu tīmekļa vietni, kas atpazīst šo sīkdatni.

Sīkdatnes darbojas kā konkrētas tīmekļa vietnes atmiņa, ļaujot šai tīmekļa vietnei atcerēties jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, kā arī atcerēties jūsu iestatījumus, lai uzlabotu lietotāja ērtības.

Papildu informāciju par sīkdatnēm, tostarp par to, kādas sīkdatnes ir iestatītas datorā un kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt tīmekļa vietnē www.aboutcookies.org.

 

Google Analytics

Terminoloģijas portāls izmanto “Google Inc” izveidotās programmas “Google Analytics” veidotās sīkdatnes. “Google Analytics” sīkdatņu izmantošanas mērķis ir tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām. Šo sīkdatņu radītā informācija par tīmekļa vietnes izmantošanu tiek nosūtīta uz “Google” serveri ASV un tur saglabāta. Tīmekļa vietnes apmeklētāja IP adrese, pielietojot IP anonimizāciju, tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV esošos Google serveros.

“Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā lietotājs izmanto attiecīgo tīmekļa vietni, lai centram sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm tīmekļa vietnē un sniegtu citus ar tīmekļa vietni un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kas ir “Google” rīcībā. Tāpat “Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma “Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

Plašāk par “Google Analytics” pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties tīmekļa vietnē http://www.google.com/analytics/terms/us.html.

Pārzinis sīkdatnes neizmantos un to neļaus darīt nevienai trešajai personai ar nolūku atrast vai vākt jebkādu identificējamu personas informāciju par terminoloģijas portāla tīmekļa vietnes apmeklētājiem.

Jūs varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejupielādējot un aktivizējot Google Analytics Opt-out Browser Add-on (https://support.google.com/analytics/answer/181881 vai http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de) papildrīku. Šis papildrīks sazinās ar Google Analytics JavaScript (ga.js), lai norādītu, ka informāciju par attiecīgo tīmekļa vietnes apmeklējumu nedrīkst sūtīt uz Google Analytics.

 

Sīkdatņu veidi

Sesijas un pastāvīgās sīkdatnes: Tiek izmantotas gan sesijas sīkdatnes (kas pastāv tikai līdz brīdim, kad aizverat tīmekļa pārlūkprogrammu), gan pastāvīgās sīkdatnes (kas pastāv ilgāku, konkrētu laika periodu). Tīmekļa vietne termini.gov.lv izmanto šādas veiktspējas/analītiskās un funkcionālās sīkdatnes:

Mērķis

Apraksts

Obligāti nepieciešamās

Sīkdatnes, kas ir nepieciešamas, lai varētu pārvietoties tīmekļa vietnē, izmantot tās sniegtās iespējas, kā arī  autentificēties.

Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes

Sīkdatnes, kas uzkrāj informāciju par to, kā apmeklētāji lieto šo tīmekļa vietni, piemēram, lai noteiktu kādas lapas tiek apmeklētas visbiežāk, kā arī, lai noskaidrotu, vai apmeklētāji saņem paziņojumus par kļūdām.

Funkcionālās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ļauj mūsu tīmekļa vietnei atcerēties jūsu veiktās izvēles (piemēram, lietotājvārdu, lietoto valodu u. tml.) un nodrošināt uzlabotas, personalizētākas iespējas.

 

Veiktspējas/analītiskās un funkcionālās sīkdatnes, kas izmantotas terminoloģijas portāla tīmekļa vietnē

Nosaukums

Mērķis

Kategorija

_ga

Google Analytics (analytics.js) unikālo apmeklējumu uzskaite

Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes

_gid

Google Analytics (analytics.js) pieprasījumu biežuma regulēšana

Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes

currentUser

Sīkdatne, kas ļauj lietotājam autentificēties portālā un saistītos servisos.

Funkcionāli nepieciešama sīkdatne

 

Kā var kontrolēt un izdzēst sīkdatnes

Parasti ir iespējams mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no jaunām sīkdatnēm, izslēgtu esošās vai vienkārši informētu jūs par jaunu sīkdatņu nosūtīšanu uz jūsu datoru. Lai to izdarītu, jums ir jāaktivizē pārlūkprogrammā esošie norādījumi (parasti atrodas sadaļā “Palīdzība”, “Rīki” vai “Rediģēšana”). Vairāk lasiet www.aboutcookies.org. Tomēr ņemiet vērā, ka gadījumā, ja jūs atteiksieties vai izslēgsiet sīkdatnes, dažas tīmekļa vietņu funkcijas var tikt zaudētas.

 

Kontaktinformācija

Jautājumu gadījumā par sīkdatņu izmantošanu vai personas datu apstrādi lūdzam rakstīt uz e pastu dati@kis.gov.lv.

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē