Valodniecības pamatterminu skaidrojošā vārdnīca. R.: Valsts valodas aģentūra, 2007. - Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Valodniecības pamatterminu skaidrojošā vārdnīca. R.: Valsts valodas aģentūra, 2007.

Šī ir pirmā latviešu valodā izstrādātā skaidrojošā valodniecības terminu vārdnīca. Vārdnīcas galvenais uzdevums ir apkopot un skaidrot aktuālākos latviešu valodniecības pamatterminus, lai tādējādi sekmētu vienotas valodniecības terminoloģijas izplatību un jēdzienisko skaidrību.

Grupa: Valsts valodas centrs

Nozare: Valodniecība. Literatūrzinātne. Folkloristika un tautas tradīcijas

en
quotation marks
inverted commas
de
Anführungsstriche
Anführungszeichen
ru
кавычки
lv
pēdiņas
Definīcija:
Divpusēja pieturzīme ( “ ” ), ko lieto tiešās runas un citātu atdalīšanai, piemēram, “Rīt mums jāpaspēj uz agro vilcienu,” māte teica; dažādu simbolisko un īpašvārdisko nosaukumu (literāru vai mākslas darbu, grāmatu, žurnālu, laikrakstu, ordeņu un medaļu, arī rūpnīcu, uzņēmumu, biedrību, kā arī ēdienu un dzērienu nosaukumu u. tml.) apzīmēšanai, piemēram, luga “Uguns un nakts”, piemineklis “Tēvzemei un Brīvībai”; arī — lai izceltu vārdus un vārdu savienojumus, uz kuriem rakstītājs teikumā grib vērst īpašu uzmanību, piemēram, Par tiesnešiem cienīgi blēži sēž un “godīgi” ādu nost citiem plēš (E. Veidenbaums). Ar pēdiņām mēdz norādīt uz pārnestā nozīmē lietotiem un stilistiski neiederīgiem vārdiem u. tml., piemēram, Ielās sāka pulcēties “melnās beretes”.

Kolekcija: Valodniecības pamatterminu skaidrojošā vārdnīca. R.: Valsts valodas aģentūra, 2007.

Nozare:  Valodniecība. Literatūrzinātne. Folkloristika un tautas tradīcijas

Apstiprināts: 01.01.2007.

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē