akadēmiskais darbs - Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Izglītības terminu skaidrojošā tiešsaistes vārdnīca

"Izglītības terminu skaidrojošo tiešsaistes vārdnīcu” izstrādājis autoru kolektīvs, ko veido pētnieku grupa no Liepājas Universitātes, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes profesores Diānas Laivenieces vadībā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma ESF projektā “Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide” (2021–2023). Vārdnīcā ir 3000 šķirkļu ar terminu skaidrojumiem un tulkojumiem angļu, vācu, franču un krievu valodā. Šķirkļiem var būt pievienoti lietojuma piemēri, izmantotie avoti un norādes par saistību ar citiem terminiem. Terminu atlases pamatā ir nozares jēdzieniskās sistēmas aptvērums četros blokos: izglītības politika un vadība jeb institucionālais aspekts, izglītības aktori jeb personības aspekts, izglītības zinātne jeb akadēmiskais aspekts, pedagoģija jeb izglītības prakses aspekts. Vārdnīcas izstrādes laikā autoru kolektīvs sadarbojies un konsultējies ar IZM ekspertiem un Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisiju.

Grupa: Kultūras informāciju sistēmu centrs

Nozare: Izglītība. Māksla. Kultūra

lv
akadēmiskais darbs

Konteksts: [..] akadēmiskā organizācija, mākslinieciskā jaunrade, pedagoģiskā darbība, profesionālā pilnveide, zinātniskā pētniecība [..]

Definīcija:
Akadēmiskās organizācijas darbinieka pedagoģiskā un/vai zinātniskā darbība, vai mākslinieciskā jaunrade. Ir nošķiramas šādas akadēmiskā darba jomas: 1) zinātniskā pētniecība, kas ietver pētniecības projektu un zinātnisku publikāciju sagatavošanu, kā arī līdzdalību pasākumos, kas saistīti ar zinātniskās darbības publiskošanu, zinātnisko komunikāciju un zinātnes popularizēšanu; 2) pedagoģiskā darbība, kas ietver lekcijas, seminārus, prakses u. c. darba formas auditorijā, studentu atbalstu mācību procesā, kā arī nobeiguma darbu un promocijas darbu vadīšanu un recenzēšanu; 3) metodiskais darbs, kas ietver mācību metožu un studentu snieguma vērtēšanas pilnveidi, studiju materiālu sagatavošanu un publiskošanu, sekojot jaunākajiem pētījumiem augstskolu didaktikā; 4) profesionālā pilnveide, kas ietver regulāru profesionālās kompetences paaugstināšanu, sadarbojoties ar dažādām vietējām un ārvalstu institūcijām; 5) organizatoriskais darbs, kas ietver augstskolas dažādu struktūrvienību vadību, projektu vadību, konferenču u. tml. pasākumu organizēšanu, līdzdalību zinātnisku izdevumu redkolēģijās, profesionālo apvienību vadību u. c.
en
academicactivity
fr
activité universitaire

Dzimte: femine

activité académique

Dzimte: femine

de
akademische Tätigkeit

Dzimte: femine

ru
образовательная деятельность

Kolekcija: Izglītības terminu skaidrojošā tiešsaistes vārdnīca

Nozare:  Izglītība. Māksla. Kultūra

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē