izsniegums - Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Bibliotēku un arhīvu terminu kolekcija

Bibliotēku un arhīvu terminu kolekcijā iekļauti Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas (LZA TK) Informācijas un dokumentācijas terminoloģijas apakškomisijas apstiprinātie termini. Termini pieejami arī LNB "Bibliotēku, arhīvu un muzeju terminu datubāzē" http://termini.lnb.lv/

Grupa: Informācijas un dokumentācijas terminoloģijas apakškomisija

Nozare: Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas

lv
izsniegums

Piezīme: 1. Neietver pagarinājumus, tie uzskaitāmi atsevišķi. 2. Ietver izsniegumus lietošanai bibliotēkā. 3. Izsniegumā ietver bibliotēkas personāla kopētos dokumentus, ieskaitot faksus un elektronisko dokumentu izdrukas, ko izsniedz oriģināldokumentu vietā. 4. Izsniegumā ietver attālinātiem lasītājiem izsniegtos dokumentus fiziskā formā. 5. Elektroniska dokumentu pastarpināta nosūtīšana uzskaitāma kā elektroniska dokumentu piegāde, ja to lietošanas laiks nav ierobežots. Ietver arī nosūtīšanu apkalpojamiem iedzīvotājiem.

Definīcija:
Fiziskas vienības (piemēram, grāmatas), elektroniska dokumenta fiziskā datu nesējā (piemēram, CD-ROM) vai citā ierīcē (piemēram, e-grāmatu lasītājs) izsniegšana vai piegāde, vai elektroniska dokumenta nosūtīšana vienam lietotājam uz ierobežotu laiku.
ISO 2789:2022 Informācija un dokumentācija. Starptautiskā bibliotēku statistika
en
loan

Piezīme: Apstiprināts: LZA TK ID TAK, 02.02.2023.

Kolekcija: Bibliotēku un arhīvu terminu kolekcija

Nozare:  Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē