Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. R.: LR Ekonomikas ministrija, 2008. - Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. R.: LR Ekonomikas ministrija, 2008.

Vārdnīcā ietverti vairāk nekā 2000 tūrisma un viesmīlības nozares praksē un teorijā lietoto terminu, to skaidrojumi latviešu valodā un terminu ekvivalenti angļu, vācu un krievu valodā.

Grupa: Valsts valodas centrs

Nozare: Viesmīlība. Pakalpojumi. Tūrisms. Mājsaimniecība

en
bar
de
die Bar
lv
bārs
Definīcija:
1. Ēdināšanas uzņēmuma tips, kurā tiek piedāvāti atspirdzinoši un alkaholiski dzērieni, uzkodas. Bāra pakalpojumos var iekļaut arī muzikālus un izklaides priekšnesumus.
2. Atsevišķa telpa vai no restorāna zāles atdalīta telpas daļa, kur pasniedz dzērienus. Bārus iedala pēc piedāvāto dzērienu sortimenta: alus, balzama, kokteiļu, viskija bārs u. c.; pēc iekārtošanas vietas: baseina, pludmales, restorāna, viesnīcas vestibila bārs u. c.; pēc izklaides tēmas: disko, piano, sporta bārs u. c.. Bārā produkciju pārdod par cenām, kas uzrādītas iepriekš izstrādātās ēdienu un dzērienu kartēs vai cenrāžos.
3. Viena veida ēdienu vitrīna restorāna vai cita tipa ēdināšanas uzņēmuma zālē. Bāri tiek iedalīti pēc piedāvātā sortimenta: augļu, deserta, salātu, suši bārs u. c.
Sk. arī bāra pakalpojumi

ru
бар

Kolekcija: Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. R.: LR Ekonomikas ministrija, 2008.

Nozare:  Viesmīlība. Pakalpojumi. Tūrisms. Mājsaimniecība

Apstiprināts: 01.01.2008.

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē