Juridiskās terminoloģijas apakškomisijā izstrādātie termini (LZA TK prot. Nr. 5/1060, 30.08.2005) - Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Juridiskās terminoloģijas apakškomisijā izstrādātie termini (LZA TK prot. Nr. 5/1060, 30.08.2005)

LZA Terminoloģijas komisijas (TK) vienotai lietošanai oficiālajā saziņā apstiprināti Juridiskās terminoloģijas apakškomisijā izstrādātie termini. Sarakstā iekļautie termini apspriesti un pieņemti LZA TK Juridiskās terminoloģijas apakškomisijā tās priekšsēdētāja Latvijas Republikas Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Gunāra Kusiņa vadībā, piedaloties apakškomisijas locekļiem Jānim Veckrācim no Valsts kancelejas, Kristīnei Jarinovskai no LR Tieslietu ministrijas, Jānim Aniņam no valsts aģentūras «Tulkošanas un terminoloģijas centrs», Valentīnai Skujiņai no LZA Terminoloģijas komisijas, pēc vajadzības pieaicinot vēl citus tieslietu ekspertus no dažādām institūcijām. Termini ir saskaņoti ar LZA TK lēmumiem un ir aktuāli gan Eiropas Savienības normatīvo aktu tulkojumos, gan plašāk terminoloģijas praksē.

Grupa: Valsts valodas centrs

Nozare: Politika. Tiesības. Valsts pārvalde

lv
tiesību tuvināšana

Piezīme: <i>Tuvināšana</i> jēdzieniski atšķiras no <i>saskaņošanas</i>, jo saskaņošana paredz atbilstību lielākā pakāpē, bet tuvināšana pieļauj atsevišķas atšķirības.

en
approximation of law

Kolekcija: Juridiskās terminoloģijas apakškomisijā izstrādātie termini (LZA TK prot. Nr. 5/1060, 30.08.2005)

Nozare:  Politika. Tiesības. Valsts pārvalde

Apstiprināts: 01.01.2005.

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē