Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Aktualitātes

Turpinās sadarbības partnera atlase izglītības terminu skaidrojošās vārdnīcas izveidei

Izglītības un zinātnes ministrija līdz 2020. gada 6. novembrim veic sadarbības partnera atlasi pētījuma “Izglītības terminu skaidrojošā tiešsaistes vārdnīca” izstrādei. Pētījuma pieteikumu var iesniegt augstākās izglītības un zinātniskās institūcijas, kas īsteno izglītības programmas virzienā “Izglītība, pedagoģija un sports”.
Pētījuma ietvaros līdz 2022. gada novembrim paredzēts izstrādāt izglītības terminu skaidrojošo tiešsaistes vārdnīcu latviešu valodā ar terminu ekvivalentiem angļu, vācu, franču un krievu valodā. Vārdnīca sniegs ieguldījumu izglītības terminoloģijas attīstībā, izglītības terminu kvalitatīvā lietojumā un vienotas izpratnes veidošanā.
Pētījuma darba uzdevums un sasniedzamie rezultāti paredz izglītības terminu skaidrojošās tiešsaistes vārdnīcas izstrādi 3000 šķirkļu apjomā, kas saskaņota Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijā. Līdztekus pētījuma veicējiem jāapzina esošajās datubāzēs, terminu vārdnīcās un normatīvajos dokumentos iestrādāto izglītības terminoloģiju, kā arī jāsniedz priekšlikumus par terminoloģijas aktualizācijas principiem.
Pētījuma pieteikuma kvalitatīvai sagatavošanai un īstenošanai plānota zinātnisko institūciju pētījuma pieteikumu izvērtēšana, īstenošanas progresa un sasniegto rezultātu novērtēšana.
Papildu informācija par pieteikumu sagatavošanu: Inta Jaunzeme, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecāka eksperte, tālrunis 67047881, e-pasts inta.jaunzeme@izm.gov.lv.
Pētījums tiks īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.6.2/17/I/001 “Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana” ietvaros.

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē