Latvijas Nacionālais terminoloģijas portāls

Aktualitātes

Par Latvijas Nacionālā terminoloģijas portāla saturu

Latvijas Nacionālajā terminoloģijas portālā apkopota Latvijā izstrādāta dažādu nozaru terminoloģija. Šajā portālā apkopoto terminoloģiju izstrādājusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija, bijušais Tulkošanas un terminoloģijas centrs un Valsts valodas centrs.

Valsts valodas centrs kā viens no portāla satura veidotājiem ik gadu plāno portālu papildināt ar aptuveni 2000 jaunu un precizētu terminu, kurus Valsts valodas centrs sadarbībā ar citām Latvijas Republikas iestādēm izstrādājis tiesību aktu tulkošanas procesā un kas ir atrodami centra veiktajos tulkojumos, kas savukārt brīvi pieejami sabiedrībai centra mājaslapā – http://vvc.gov.lv.

Lai nodrošinātu vienotu un aktuālu Latvijā izstrādāto terminu krājumu un lai atvieglotu portāla lietotāju darbu ar terminiem, Latvijas Nacionālajā terminoloģijas portālā nav iekļauti visi ārējie resursi, kas ir atrodami Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas terminu datubāzē Akadterm. Lai piekļūtu Eiropas Savienības institūciju terminoloģijas datubāzei IATE, EuroVoc datubāzei un Microsoft terminu datubāzei, aicinām tās apmeklēt tīmekļa vietnēs:

IATEhttps://iate.europa.eu

EuroVochttps://publications.europa.eu/en/web/eu-vocabularies

Microsofthttps://www.microsoft.com/en-us/language

Veidosim 21. gadsimta latviešu valodu visi kopā.

Iesaisties terminrades procesā – iesaki, komentē, balso!

Iesaistīties terminradē